Kozmetik

Yüzük satış mağazaları

Erkek ve kadın yüzük satış mağazları ve yüzüğün taşıdığı anlamlar

7 Mart 2016 11:20
-A

+A

YÜZÜK

Yüzük hem erkek hem bayan aksesuarı olarak vazgeçilmez bir takı türüdür. Günümüzde bayanların göz alıcılığını arttıran, erkeklere de ayrı karakteristik hava katan aksesuar olup, şıklığınızı tamamlar. Çeşitli değerli taşlardan yapıldığı gibi, altın, gümüş, bakır vs. maden türleri kullanılarak da yapılmaktadır. Seri üretim ile üretilen bu ürünler, çok değerli zanaatkârlar tarafından da özenle çalışılarak el işçiliği ile de yapılır. Aslında özenle işlenir, demek daha doğru olur. El işçiliği ile yapılanların değeri, diğerlerine oranla oldukça fazladır. Bayan ve erkeklere çeşitli modellerde yapılır. Taşlı yüzükler, armalı yüzükler gibi daha çok çeşitleri olabilir.

Takıldığı parmağa göre anlamlar taşır. Hepimizin bildiği üzere nişan yüzüğü sağ sondan ikinci parmağa, evlilik yüzüğü sol sondan ikinci parmağa takılır. İşaret parmağına takılan yüzük halk arasında henüz bir ilişkim yok anlamına, orta parmağa takılan yüzük güvenilir sır saklayan anlamına, başparmağa takılan yüzük ise özgürlüğüne düşkün ve yaşanılacak ilişkisine saygılı olacağı anlamına gelir. Bu anlamda şıklığınızı tamamlayacak yüzüğünüzü seçerken kendi ruhunuza göre davranmalısınız. Evlenecek olan çiftlerimiz için alyans olarak kullanılan ve bir ömür boyu sevgilerini simgeleyecek yüzüğü seçmekte oldukça zordur. Bu çeşitliği sitemizden inceleyerek bulabilirsiniz.

Her zevke, her karaktere, hanımların her türlü kıyafetlerine ve özel günlerinize göre çeşitliliği bulabileceğiniz http://dugunmevsimi.com/alyans-ve-taki sitemizi ziyaret etmenizi öneririm. Şıklığınızı ve kendinizi yüzüğünüzle ifade edin. Hayatınıza anlam yükleyin.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku