Araba Kampanyaları

Yerli Otomobil için her şey hazır

Ağustos ayından itibaren tanıtılması beklenen yerli otomobilin prototipi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından Anadaolu Ajansı aracılığıyla kamuoyuyla paylaşıldı.

13 Ekim 2015 13:46
-A

+A

 

 

Ar-Ge Çalışmaları Devam Ediyor

Bakan Fikri Işık tarafından yapılan açıklamalarda şuan için yerli otomobilin ar-ge çalışmalarının devam ettiği ve yerli otomobilin tarihinin 1884'e kadar dayandığını ifade edildi.

3 Prototip Üretildi

Ar-ge çalışmalarının hız kesmeden devam ettirildiği yerli otomobil projesinde şuana kadar 3 prototibin üretildiği de dile getirilirken üretilen modellerin fotoğrafları da kamuoyuyla paylaşıldı.

Seri Üretim İçin "Babayiğit" Bekleniyor

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamalarda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık seri üretim için "babayiğit" beklediklerini ifade ederken ülkemizde faaliyet gösteren şirketlere de sinyal verilmiş oldu.

Yerli Otomobil 2020'de Yollarda

Şuan için ar-ge çalışmaları devam ederken diğer yandan seri üretim için alt yapı çalışmalarının hazırlandığı ve çeşitli anlaşmaların yapılmaya çalışıldığı düşünülüyor.

Tüm bu sürecin başarılı bir şekilde sona ermesi durumunda yerli otomobil 2020 yılı itibariyle yollara çıkacağı proje kapsamında ortaya atılan iddialar arasında yer alıyor.
www.habersefi.com


Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku