İzmir Konut Projeleri

İzmir Çiğli Eğitim ve Araştırma hastesi adresi nerde ?

İzmir Çiğli Eğitim ve Araştırma hastesi açıldı.

19 Ekim 2015 23:40
-A

+A

İzmir’de dijital Hastane olarak hizmete giren Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin açılışını yapan sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 40 bin yatak kapasiteli 230 tane hastaneyi aynı anda yapabilen dünyada bir başka ülke olmadığını söyledi.

İzmir’de dijital Hastane olarak hizmete giren Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin açılışını yapan sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 40 bin yatak kapasiteli 230 tane hastaneyi aynı anda yapabilen dünyada bir başka ülke olmadığını söyledi.  Bakan Müezzinoğlu, hastanenin eksiklerle açıldığını öne süren  İzmir  Tabip Odası yönetimine de Necip Fazıl Kısakürek sözüyle cevap verdi. Dijital hastane olarak hizmet verecek olan ve içinde 517 yatak, 18 ameliyathane, 112 yoğun bakım yatağı ve 17 yataklı yanık tedavi merkezi bulunan Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından açıldı. bugün Sağlık Bakanlığı olarak 40 bin yatak kapasiteli 230 hastanenin inşaatını yaptıklarını ve 40 bin yatak kapasiteli 230 tane hastaneyi aynı anda yapabilen dünyada bir başka ülke olmadığını kaydeden Müezzinoğlu, Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin birçok eksikle açıldığını öne süren İzmir Tabip Odası yönetimine de Necip Fazıl Kısakürek’in “Rakibim sen bana lazımsın” sözüyle cevap verdi.

 

“500 BİN TURİST TEDAVİYE GELİYOR”

Geriye dönüp bakıldığında son derece nitelikli, ileri teknoloji ile yapılmış 45 bin yatak kapasiteli hastanelerin vatandaşın hizmetine sunulduğunu hatırlatan Müezzinoğlu, şuanda 40 bin yatak kapasiteli hastanelerin de inşaat süreçlerinin başladığını ve devam ettiğini söyledi. Müezzinoğlu, bu hastanelerin en geç üç yıl içerisinde hizmete gireceğinin bilgisini verdi. “12 yıl önce 2 bin 60 yatak kapasiteli bir hastane konuşulduğu zaman muhtemelen çoğumuz ‘aklını peynir ekle mi yedin?’ diye sorarlardı adama” diyen Müezzinoğlu, şöyle devam etti: “Türkiye’nin böyle bir hayalinin olabileceği inanılmazdı. Çünkü milletimizi özgüvensiz bir hale taşımışlardı. 2000’li yılların başında haberleri hep birlikte izlerdik; Almanya’dan Antalya’ya gelmiş bir turist, trafik kazası geçirmiş, Almanya’yı aramış, Almanya’dan ambulans uçak gelmiş, vatandaşını almış, Almanya’ya götürmüş. Şimdi millet aynı millet, imkanlar aynı imkan, 2014 yılı itibariyle Türkiye’ye sağlık hizmeti almak için gelen turist sayısı 493 bin 500. Yani yaklaşık 500 bin. 2002 yılında cebinde parası olan 110 bin vatandaşımız yurt dışına tedaviye gidiyordu. Şimdi 500 bin yabancı Türkiye’ye tedavi için geliyor.”

 

Konuşmasında İzmirlilere de seslenen Müezzinoğlu, İzmir’in sağlık alanında daha da gelişeceğini belirterek, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, bu ülkeyi bize genç cumhuriyeti bize miras olarak bıraktı. Vasiyet olarak söylediği iki cümle var; bu iki cümleden biri ‘egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ve bu büyük Türk milletine muasır medeniyet seviyesinin üzerinde yer yakışır.’ Şimdi bazıları alınıyor. Atatürk’ün gölgesine yan gelip yatarak bu işler olmaz. Atatürk’ten geçinerek olmaz. Gece gündüz çalışmak, dünya ile yarışmak gerekir. Milletine inanmak ve güvenmek gerekir. Bu milletin iradesi ve ortak aklına değer verip onunla beraber yürümek gerekir. Çocukluğumuzda hep ‘bizim atalarımız arkasında çil çil kubbeler bırakmış ataların torunlarıyız’ denirdi. Şimdi biz de ‘arkasında çil çil eserler bırakan bir iktidarın mensuplarıyız’ diyoruz” diye konuştu.

 

 

“150 METREKARE DAİRE OLAN KAÇ HEMŞEHRİM VAR MERAK EDİYORUM”

 

Açılan hastanede hasta başına düşen kapalı alanın 150 metrekare olduğunu söyleyen Bakan Müezzinoğlu, “Burada 150 metrekare dairesi olan kaç tane hemşehrim var açıkçası merak ediyorum” dedi. Müezzinoğlu, daha sonra protokol ile birlikte dijital hastanenin açılışını yaptı ve hastaneyi gezdi. Hastane hakkında bilgi alan Müezzinoğlu, kendisine yapılan ikramları gazetecilerle paylaştı. Bakan Müezzinoğlu, sağlık çalışanları ile fotoğraf da çektirdi.

 

“TAHRİK ETTİKÇE DAHA ÇOK ÇALIŞIYORUZ”

 

Hastane gezisi sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Müezzinoğlu, İzmir Tabip Odası’nın açılan hastanede birçok eksiğin bulunduğu yönündeki iddialarına da şöyle cevap verdi: “İzmir Tabip Odası’na teşekkür ediyorum. Rahmetli Necip Fazıl’ın bir sözü var; ‘ey rakibim sen bana lazımsın’ der. Onlar da bizi daha çok teyakkuza sürüklemek için bize lazımlar. Onlar bizi tahrik ettikçe daha çok çalışıyoruz. İzmir Tabip Odası Başkanımıza veya yönetimine şunu söylemek istiyorum;  Ankara  Tabip Odası, geçtiğimiz cumartesi terör eyleminden sonra kısa mesajlı kan çağrısı yaptı ve iki hastanemize hastaları yönlendirdi. Bu etki dışıydı. Buna İzmir Tabip Odamızın sesi çıkmadı. Orada acillerde tedavi yapmakla uğraşan hekimlerimizi kan bağışı için duygusal olarak yönlendirdiği vatandaşlarımızla tedaviyi aksatan bir eş odasına ses çıkarmayan bir odanın buradaki hizmetleri eleştirmeye hakkı yok. Herhangi bir vatandaşımız evine taşındığında eksiksiz taşınabiliyorsa, yok böyle bir şey.”

Açılışa, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ak Parti İzmir Milletvekilleri Kerem Ali Sürekli, Hamza Dağ, Çiğli Belediye Başkanı HASAN Arslan, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ahmet Emin Erbaycu ve sağlık çalışanları katıldı.

 

Milliye
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku