Gaziantep Konut Projeleri

G.Antep Şehitkamil yeni sanayi alanında son durum ne ?

G.Antep Şehitkamil yeni sanayi alanında son durum ne yol açıldı mı ?

7 Eylül 2015 16:06
-A

+A

Şehitkamil yeni sanayi alanlarının yolları açılıyor, yol çalışmalarını inceleyen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yol açma çalışmalarının en kısa sürede tamamlanıp yeni iş alanlarına imkan sağlayacaklarını söyledi.

Şehitkamil ilçesinde planlı ve programlı hareket eden Şehitkamil Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Mahrukatçılar Sitesi ile Çimento Fabrikası arasında eksik görülen yerlerde yol açma çalışmaları devam ediyor. Yol açma çalışmasının bitirilmesinin ardından alt yapı ve asfalt çalışması başlatılacak.

Geniş çaplı yol açma çalışmasının sürdüğü Mahrukatçılar Sitesini ziyaret eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Fadıloğlu, “Özellikle yol genişletme ve hazırlık çalışmalarında Mahrukatçılar Sitesi ile Çimento Fabrikasının arasındaki olan bölgede sona yaklaştık sayılır. Çok geniş bir alandı burası. Özellikle belirli bölgelerde 15 metrenin üzerindeki dolgu yapılabilecek yerler vardı. Kış gelmeden bunun hazırlığını yapmamız gerekiyordu. Göllüce diye geçen bu bölgede yağmur sularının biriktiği burada bataklık oluşan noktadaydı. Allah’a şükür ekiplerimiz ve Büyükşehir Belediyemizin vermiş olduğu desteklerle, burada dolgu sahası ilan ettik.

Yaklaşık 6 aydır burada çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah bir aya kadar çalışmalarımız burada bitmiş olacak. Öncelikli olarak siyah kodlar verildikten sonra, alt yapı ve yağmur hattı çalışması başlayacak. Senkronize bir şekilde çalışıyoruz. İş birliği içerisinde hem GASKi ile hem Büyükşehir ile inşallah en kısa sürede burası tamamlanınca, imar parsellerinin inşa safhası başlamış olacak.

Özellikle Gaziantep üretime yönelik yaşayan bir şehir olması münasebetiyle, yeni iş alanlarına ihtiyaç vardı. Burada da daha önce parselasyonu yapılmış hazır bir alandı fakat alt yapısı yoktu. İnşallah yol açma ile alt yapının tamamlanmasıyla birlikte, burada vatandaşlarımız inşaata başlayacaklar ve ülkenin ekonomisine katkı sağlayan iş yerleri devreye girmiş olacak” dedi.

Şehitkamil Belediyesi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku