Kampanya Haberleri

En hızlı İngilizce öğrenme tekniği

En hızlı İngilizce öğrenme tekniği, nasıl ingilizce öğrenirim ?

En hızlı İngilizce öğrenme tekniği

13 Şubat 2017 21:37
-A

+A

Eğitimde güvenilir bir marka arıyorsanız konusarakogren.com'a gelin.

Günlük yaşamda çok sık karşımıza çıkmaz gibi dursa da ilerleyen yaşantımızda veya işlerimizde çoğunlukla karşılaşacağımız bir durumdur İngilizce konuşmak. İngilizce dili geneli ile birçok insan tarafından bilinen ya da bilinmesi gereken bir dil olarak karşımıza çıkıyor. Bütün dünya geneline baktığımızda Rusya, Amerika, Hindistan, Çin ve Japonya gibi bütün ülkelerde kabul edilen ortak dil İngilizcedir. Hal böyle olunca ortak dil ülkeler arasında iletişimde oldukça fazla rol almaktadır. Zaten düşündüğümüz zaman bir iş topluluğunda Alman, İngiliz, Fransız, Türk vb. farklı toplum insanları bulunuyorsa bu iş ortamında konuşabilmek için bir ortak dile ihtiyaç olmaktadır. Bu iş ortamında bir insanın bütün dilleri bilmesinden daha kolay olan bütün insanların bir dili bilmesidir. Aslında İngilizce gibi bir ortak dilin bulunması hayatı kolaylaştırmak adına oldukça işlevsel bir durumdur. Ortak dilin öğrenilebilmesi için en önemli görev ise devlete düşmektedir. Eğitim öğretim hayatının içine yerleştirilen ortak dil dersi ile birlikte öğrenciler İngilizce’yi öğrenebilirler. Fakat gerek eğitim sisteminde bulunan yanlışlar gerekse üzerinde fazla durulmaması sonucunda istenilen İngilizce eğitimi bir türlü sağlanamamaktadır. Aslında İngilizce ezbere yönelik bir dil gibi görülse de pratik yapılarak daha hızlı öğrenilen bir dil olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, nasıl pratikler? Özellikle İngilizce öğrenme konusu karşımıza geldiği zaman insanların kendine sormuş olduğu soruyu az önce bizde sorduk. Bu pratikler özellikle İngilizce konuşmalar olarak sıralanabilmektedir. Dikkat edersek İngilizce konuşabilmek için Gramer bilgimiz, kelime bilgimiz ve telaffuzumuzun yeterinde iyi olması gerekmektedir. Bu da demek oluyor ki İngilizce konuşmak aslında bu dili öğrenmenin temelini oluşturmaktadır.

İngilizce dil bakımından Türkçeden biraz farklılık göstermektedir. Her ne kadar farklı bir dil olsa da İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin bu dili anlaması için Türkçeden yardım alması gerekmektedir. İngilizce içinde bir gramer bilgisini kafasına yerleştirmek isteyen bir kişi öncelik olarak Türkçedeki karşılığının nasıl olduğunu düşünür daha sonrasında ise bu gramer bilgisini İngilizce olarak beynine kodlar. Örnek verecek olursak İngilizcedeki Compound Nouns yani Türkçedeki karşılığıyla “Birleşik İsimler” konusuna çalışan kişi öncelik olarak bu gramer konusunun Türkçedeki halini beyninde oluşturur, daha sonrasında ise İngilizce olarak beyne gramer kopyalaması yapılır. Bahsettiğimiz öğrenme biçimi aslında herkesin yapmış olduğu fakat birçok kişinin haberi olmayan bir biçimdir. İnsanlar İngilizceyi öğrenirken çoğunlukla bu şekilde öğrenirler.

İnsanların İngilizceyi birçok şekilde öğrenebileceğini hepimiz bilmekteyiz. Özellikle kişiler ilk olarak eğitim hayatlarında İngilizce ile tanışırlar. Fakat dediğimiz gibi bu eğitim birçok kişide pek etkili olmamaktadır. Bu temel eğitimin alınması sonrasında insanlar lise ve ardından da üniversitede İngilizce görmeye devam ederler. Eğitimin bu sıralarında aslında birazda olsa dilin oturması sağlanır. Bunun yanında kişilerin ekstra eğitimler alması kendileri için oldukça yararlı olacaktır. Ekstra eğitim için kişilerin kurslara başvurması bir seçenek olabilmektedir fakat bu durum biraz maddiyat istemektedir. Başka bir yol ise internet üzerinden edineceğimiz ücretsiz uygulamalardır. Bu uygulamaları bilgisayar, tablet veya cep telefonlarınıza indirerek kolayca İngilizce eğitimine başlayabilirsiniz. http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-fobiler/ internet sitesine ulaşarak İngilizce eğitiminize ek bir eğitim alabilir ve gelişiminiz farkına kısa sürede varabilirsiniz.
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku