Konut Projeleri

Antalya 3.havalimanı nereye yapılacak ?

Antalya'ya yeni kayak merkezleri ve 3.havalimanı ...

19 Ekim 2015 23:44
-A

+A

AK Parti Antalya Milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ‘Vizyon Şehir Antalya’ sloganıyla açıkladığı projeler arasında 2 kayak pisti ve 3. havalimanı da var. Çavuşoğlu bölgeye uygun sera kredisi müjdesi de verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Adayı Mevlüt Çavuşoğlu, ‘Vizyon Şehir Antalya’ sloganıyla, Antalya’nın geleceğine ışık tutacak projelerini tanıttı. Çavuşoğlu, ulaşımdan, turizme, hızlı trenden, eğitime kadar birçok mega projesinin tanıtımını yaptı. Toplantıya, AK Parti milletvekili adayları Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç, Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın, Atay Uslu, İbrahim Türkiş, Işılay Işıldar Can, Hakkı Beşkazalı, Ercan Mekteplioğlu, İzzet Yılmaz, Murtaza Tamyürek, Mustafa Akdeniz, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve çok sayıda partili katıldı. Çavuşoğlu Antalya için projelerini ise ‘Vizyon Şehir Antalya’ sloganıyla anlattı.

 

İKİ OSB KURULACAK

 

‘Türkiye’de hayal edilemeyenleri gerçekleştiriyoruz’ diyen Mevlüt Çavuşoğlu, “Alanya -Gazipaşa havalimanına 1 milyon yolcu geliyor. İlk viyadüklü havalimanıdır. 3. havalimanı batı Antalya’ya caretta caretta ismiyle yapılacak. Şuan havalimanı için 3 noktada çalışma yapılıyor. Demre ve Lara’ya kruvaziyer limanları yapıyoruz” diye konuştu.

 

ULAŞIMA DEV YATIRIM

 

Alanya, Kemer ve Kepez içlerine birer kongre merkezi yapacaklarını belirten Mevlüt Çavuşoğlu “Kaş’tan, Gazipaşa’ya kadar 20 yeni golf sahası olacak. Saklıkent kayak pisti yenileniyor. Bunun yanında Akseki- öktepe, Alanya-Akdağ kayak pistleri için çalışmalar başladı. Manavgat ve Alanya’da organize sanayi bölgeleri kurulacak. Korkuteli ve Kumluca’da  tarım ihtisas bölgelerini gerçekleştireceğiz. Sera kurmak ve yenilemek isteyenlere uygun kredi desteği sağlanacak” diye konuştu.

 

Ulaşımı kolay bir Antalya hedeflediklerine vurgu yapan Çavuşoğlu, “Kaş’tan Gazipaşa’ya duble yol, köprüler, viyadükler, altgeçitlerle kırmızı ışıksız ulaşım sağlayacağız. Antalya-Afyonkarahisar otoyolu hizmete girerken bu yol,  Ankara  ve  İzmir  otolu ile bağlanıyor. Aydın-Denizli-Antalya otoyolu hizmete girecek. Antalya-Mersin bölünmüş yolu ile mesafeyi 3 saat kısaltıyoruz. Gazipaşa-Kazancı, Ermenek ve Göktepe yolu toplam uzunluğu 84 kilometre olup, 2016’da temeli atılıp, iki yıl içinde bitirilecek. Alanya-Sarıveliler,165 milyon liraya mal olacak yol ile mesafeyi 5 kilometre kısaltıyoruz. Proje 3 yıl içinde tamamlanacak. Antalya-Manavgat ve Konya bölünmüş yol ile birleşiyor. Konya arasındaki mesafeyi 3 saate düşürecek olan Alacabel tüneli 2 yıl içinde bitiyor. Antalya ve Alanya arasındaki köprülü kavşaklar hızla tamamlanacak. Antalya-Burdur (Çubukbeli tüneli) 2017 yılında tamamlanıyor. Gazipaşa’dan Kaş’a kesintisiz bölünmüş yol ile güveli ve hızlı ulaşım sağlayacağız” dedi.

 

 

HIZLI TRENLE İSTANBUL 4.5 SAAT

 

Antalya’nın 2019 yılında hızlı trene kavuşacağının müjdesini veren Çavuşoğlu, “Antalya-Isparta- Burdur- Afyonkarahisar-Eskişehir-İstanbul hızlı tren hattı, Antalya-Konya-Kayseri hızlı tren hattı ile Antalya, İstanbul arası 4.5 saat, Antalya, Ankara arası 3 saat olacak. Hızlı tren Konya, Nevşehir, Kayseri, Sivas, Kars, Tiflis, Bakü, Aşkabat, Orta Asya ve Çin’e uzanacak. Türkiye’nin her yerini ağ gibi hızlı trenlerle öreceğiz” ifadelerine yer verdi. Antalya’nın bir eğitim şehri olacağını vurgulayan Çavuşoğlu, “6’ıncı üniversiteyi Manavgat’a açıyoruz. 20 bin öğrenci kapasiteli ilk eğitim kampüsünü Varsak’da inşa ediyoruz. Büyük bir tenis kortu yapacağız. Nasıl  Wimbledon varsa, Amerika açık varsa, Türkiye’de Antalya open tenis turnuvasını gerçekleştireceğiz. Antalya’ya veledrom ve hipodrom yapıyoruz. Tüm uluslararası turnuvaların merkezi olsun diye çalışıyoruz” dedi.

 

Star

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku