İzmir Konut Projeleri

2015 İzmir konut projeleri ev fiyatları artışı

2015 İzmir konut projeleri ev fiyatları en çok nerde arttı ?

5 Eylül 2015 11:20
-A

+A

Emlak Endeksi 2015 temmuz ayı verilerine göre, İzmir'de son 1 ayda satılık konut fiyatlarının en çok arttığı ilçeler Seferihisar, Foça ve Buca olarak kayıtlara geçerken, azaldığı ilçeler ise Kemalpaşa, Çiğli ve Aliağa oldu.

İSTANBUL, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa'nın ortalama değerleri alınarak hesaplanan Emlak Endeksi 2015 Temmuz ayı verilerine göre Türkiye'de satılık ve kiralık konut sayısı arttı. Satılık yıllık artış yüzde 11 olurken, kiralık yıllık artışı yüzde 5 olarak hesaplandı. 

SEFERİHİSAR İLK SIRADA 

İzmir'de bulunan satılık konutların metrekare ortalama fiyatı yüzde 15 artarak 1.981 liraya ulaştı. Kiralık konutlarda ortalama fiyat ise yüzde 14 artarak metrekaresi 9 liraya ulaştı. İlde amortisman süresi 17 yıl olarak belirlendi. İzmir'de son 1 ayda satılık konut fiyatlarının en çok arttığı ilçeler Seferihisar, Foça ve Buca olarak kayıtlara geçti. 

Seferihisar'da yüzde 14,1'lik bir artış olurken, Foça'da bu artış yüzde 6,0, Buca'da ise yüzde 2,7 oldu. İzmir'de satılık konut fiyatlarının azaldığı ilçeler ise Kemalpaşa, Çiğli ve Aliağa oldu. Kemalpaşa'da konut fiyatları yüzde 5,1 oranında gerilerken, Çiğli'de yüzde 4,6, Aliağa'da ise yüzde 0,9 geriledi. 

Kaynak: Akşam Ege

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku